Poznaj naszych autorów
 • Astrid Desbordes

  Z wykształcenia jest filozofką. Autorka wielu książek dla dzieci. Pisze też książki dla dorosłych - o tematyce religijnej i filozoficznej.

  Zobacz wszystkie książki tego autora >
 • Ben Newman

  Utalentowany, wielokrotnie nagradzany ilustrator i autor komiksów. Mieszka i pracuje w Londynie

  PORTFOLIO: http://www.bennewman.co.uk

  Zobacz wszystkie książki tego autora >
 • Camilla Engman

  Szwedzka malarka, ilustratorka, graficzka. Wychowała się w małym, szwedzkim miasteczku Trollhättan. Ukończyła studia w Dômen Art School, a następnie w School of Design and Craft na Uniwersytecie w Götenborgu, gdzie otrzymała dyplom magistra sztuk pięknych. Jej ilustracje, przedstawiające zwierzęta i ludzi, wywołują często w odbiorcach pełną gamę emocji. Prace Camilli cechuje zdolność ujęcia idei bez ograniczania interpretacji widza - zarówno jeśli chodzi o akryl na płótnie, jak i papierze lub technikę mieszaną. Wystarczy raz zobaczyć jej dzieła, aby zrozumieć, dlaczego Camilla została zaproszona do współpracy przez m.in.: „New York Times”, Converse czy Google. „Zbyt Późno” to pierwsza zilustrowana przez nią książka.

  PORTFOLIO: www.camillaengman.com

 • Christelle Dabos

  Christelle Dabos przychodzi na świat w 1980 roku na Lazurowym Wybrzeżu i dorasta w domu pełnym muzyki klasycznej i zagadek historycznych. Odnajduje się raczej w zadaniach wymagających wyobraźni niż intelektu. Pierwsze teksty zaczyna pisać podczas zajęć na uniwersytecie. Kiedy przenosi się do Belgii z myślą o pracy w bibliotece, nagle dopada ją choroba. Pisanie staje się wówczas ucieczką od szpitalnych realiów, następnie towarzyszy jej w rehabilitacji, aż wreszcie zmienia się w jej drugą naturę. W tym czasie Christelle zostaje członkinią grupy Plume d’Argent – społeczności autorów publikujących w Internecie. Zachęcona przez innych członków grupy postanawia podjąć swoje pierwsze literackie wyzwanie, pisze „Lustrzannę”, co prowadzi ją do zwycięstwa w konkursie na debiutancką powieść dla młodzieży. Christelle Dabos mieszka obecnie w Belgii.

 • Delphine Durand

  Francuska ilustratorka, autorka książek dla dzieci. Urodziła się w 1971 r. w Dijon. Dzieciństwo spędziła w Senegalu, a następnie w Montpellier. Ukończyła studia w Wyższej Szkole Sztuk Dekoracyjnych w Strasburgu. Mieszka i pracuje w Paryżu.

  PORTFOLIO: www.delphinedurand.blogspot.com

 • Dominic Walliman

  Doktor fizyki (specjalizuje się w fizyce urządzeń kwantowych), naukowiec i wykładowca uniwersytecki. Mieszka w Vancouver, gdzie na co dzień zajmuje się programowaniem komputerów kwantowych.

  PORTFOLIO: http://dominicwalliman.com
   

 • Giovanna Zoboli

  Poetka, autorka opowiadań, bajek, powieści dla dzieci (i starszych czytelników), opublikowanych we Włoszech i zagranicą. Urodziła się w 1962 r. w Mediolanie, gdzie mieszka i pracuje do dziś. Współpracowała z licznymi wydawnictwami, jako redaktorka i wydawca. Razem z mężem, Paolo Cantonem, stworzyła „I libri a naso” oraz „Topipittori” – marki wydawnicze specjalizujące się w książkach ilustrowanych. Laureatka wielu prestiżowych konkursów literackich, m.in.: Premio Andersen 2007 i 2008 (prestiżowa włoska nagroda dla twórców książek dla dzieci) oraz White Ravens 2004 i 2005 (lista najciekawszych książek dla dzieci przygotowywana co roku w Internationale Jugendbibliothek w Monachium).

 • Gusti

  O sobie: Urodziłem się w Buenos Aires, jakiś czas temu, z ołówkiem pod pachą – jak twierdzi moja mama. W 1985 roku wyjechałem do Paryża. Zamieszkałem w Europie i zostałem świetnym rysownikiem. Przyznano mi wiele nagród, ale największą nagrodą jest dla mnie możliwość robienia tego, co kocham. Idę przez życie, rysując, dzięki rysowaniu podróżuję i poznaję niezwykłych ludzi i miejsca. Lubię też grać na fortepianie i uczyć się japońskiego.

 • Heekyoung Kim

  Urodzona w Korei, absolwentka historii sztuki i filozofii. Autorka książki A house of the mind: maum z ilustracjami Iwony Chmielewskiej, nagrodzonej Bologna Ragazzi Award 2011.
 • Iwona Chmielewska

  Wybitna ilustratorka książek dla dzieci i dorosłych, twórczyni autorskich książek obrazowych (picture books). Jej prace publikowane są m.in. w Korei Południowej (gdzie zdobyła ogromne uznanie i popularność), w Niemczech, Hiszpanii, Japonii, Chinach, Meksyku, Portugalii, na Tajwanie. Wielokrotnie nagradzana w Polsce i zagranicą. Dwukrotnie otrzymała „ilustratorskiego Oskara”- Bologna Raggazzi Award (2011 i 2013 r.). Mieszka i pracuje w Toruniu.

 • Julia Rothman

  Amerykańska ilustratorka, autorka prac opublikowanych w wielu książkach i czasopismach. Tworzy także kolekcje kartek i tapet. Mieszka w Brooklynie w Nowym Jorku.


  PORTFOLIO: http://www.juliarothman.com

 • Krystyna Lipka-Sztarbałło

  Absolwentka warszawskiej ASP, autorka ilustracji do ponad 30 książek dla dzieci wydanych w Polsce i za granicą. Laureatka licznych nagród krajowych i medalu BIB 2001. W 2001 r. wpisana na Międzynarodową Listę Honorową IBBY za ilustracje do opowiadania Anny Onichimowskiej Sen, który odszedłUhonorowana Medalem Polskiej Sekcji IBBY 2012 za całokształt twórczości.

 • Lluís Farré

  O sobie: Urodziłem się w Barcelonie, jakiś czas temu, bez żadnego pomysłu na życie.
  Rysuję, odkąd mogłem utrzymać ołówek w ręce; jednak dopiero gdy wyrosły mi włosy na brodzie, przyszło mi do głowy, by zostać ilustratorem, takim, co to codziennie ilustruje jedną książkę, albo i dwie (jak teraz). Spodobało mi się. Bardzo. Nie myślałem też, by zostać pisarzem, jednym z tych, którzy (oprócz listów, e-maili i zadań domowych z angielskiego) piszą bajki przez tyle lat, że te włosy na brodzie (hola, hola! Tylko niektóre) stają się siwe. Też mi się spodobało. Jeszcze bardziej.Jednak wciąż nie wiem, kim będę, gdy będę starszy. Bo wydaje mi się, że jeszcze nie jestem taki naprawdę starszy, z tych starszych, co to codziennie czują się starzy, i na widok których ludzie myślą sobie: „Patrz, jaki stary!”. Wszystko jedno. Byleby tylko było mi tak dobrze jak teraz!

  PORTFOLIO: http://llfarre.blogspot.com/
   

 • Marianne Dubuc

  Ukończyła projektowanie graficzne na Uniwersytecie Quebeckim w Montrealu. Tworzy książki dla odbiorców w różnym wieku, jej prace zostały przetłumaczone na 20 języków. Mieszka i pracuje w Montrealu.

  PORTFOLIO: http://www.mariannedubuc.com

 • Ole Könnecke

  Niemiecki rysownik i autor książek dla dzieci.

  (zdjęcie © Thomas Duffé)

 • Pauline Martin

  Francuska graficzka i ilustratorka książek dla dzieci.

 • Thierry Lenain

  Francuski pisarz, nauczyciel i pedagog. Autor ponad pięćdziesięciu książek dla dzieci i młodzieży. W swoich utworach często porusza tematy trudne, drażliwe, związane z problematyką społeczną. Mieszka w pobliżu Grenoble.

Zapraszamy do sklepu

Przejdź do sklepu