Wojna, którą w końcu wygrałam

Obniżka! Wojna którą w końcu wygrałam

36,81 zł

40,90 zł

Możesz sobie wiedzieć, co chcesz, ale to jeszcze nie znaczy, że w to wierzysz.

Harda, odważna i jednocześnie pełna ofiarności Ada na długo zapada w pamięci. W drugiej części obsypanej nagrodami „Wojny, która ocaliła mi życie” zwycięsko mierzy się z wyzwaniami, które przynosi jej los. Bestseller „New York Timesa”.

Kiedy szpotawą stopę jedenastoletniej Ady udaje się w końcu zoperować, dziewczyna ostatecznie przekonuje się, że nie jest fizyczną i psychiczną kaleką, za jaką uważała ją matka. Wkrótce jednak dowiaduje się, że przestała także być córką. Kim zatem jest teraz?

Wokół nadal szaleje II wojna światowa. Ada, jej brat Jamie i Susan, opiekunka rodzeństwa, zamieszkują w wiejskiej posiadłości wraz z surową lady Thorton i jej córką Maggie. Życie w zatłoczonym domu rodzi napięcia. Jakby tego było mało, wprowadza się Ruth, tajemnicza dziewczyna z Niemiec. Czy Ruth może być szpiegiem?

Kontynuacja „Wojny, która ocaliła mi życie” ukazuje dalszą drogę Ady w poszukiwaniu swojego miejsca na świecie, przy okazji ucząc, że prawdziwa wolność to nie tylko możliwość wyboru, lecz także odwaga, by wybierać to, co słuszne.

NAGRODY

- SUPERDYCHA 2019 - wybrana do 10 najlepszych książek roku przez magazyn Książki. Dla Dzieci i Młodszych Dorosłych
- Bestseller New York Timesa
- Najlepsza Książka Roku według Kirkus
- Najlepsza Książka Roku dla Dzieci według Washington Post

RECENZJE
Ada (...) jest jedną z najbardziej niezapomnianych postaci współczesnej literatury dziecięcej.
The Washington Post

Wnikliwa analiza odmienności (...). Bradley z wyczuciem ukazuje drogę Ady, która po latach zaniedbania otwiera się na bezinteresowną dobroć i miłość. To przejmująca i dająca głęboką satysfakcję opowieść o odnalezionej rodzinie. Historia, którą czytelnicy zapamiętają na długo.
Publishers Weekly

Rzadko książka dla dzieci podchodzi tak szczerze do tematu cierpienia (...). Pod tym względem "Wojna, którą w końcu wygrałam" jest książką śmiałą. Ale jest i pociecha w pragnieniu Ady by kochać i rozwijać się.
New York Times 

Wielbiciele pierwszej części pokochają drugą jeszcze bardziej, to naprawdę pozycja obowiązkowa. O ile można czytać ją niezależnie, warto zachęcać czytelników, by zapoznali się z obiema książkami, tak by w pełni cieszyli się nadzwyczajnym i jak najbardziej wiarygodnym zwycięstwem Ady.
School Library Journal


 


  • Format: 14x20,5 cm
  • Oprawa: twarda
  • Liczba stron: 384
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 978-83-63156-30-5
  • Wydawnictwo: Entliczek

Polecamy też: